Hopp til innhold

Få varsel ved oppdateringer av «Databasert selvstudium om utbruddsoppklaring»

Hvor ofte ønsker du å motta varsler fra fhi.no? (Gjelder alle dine varsler)

E-postadressen du registrerer her vil kun bli brukt til å sende ut nyhetsvarsler du har bedt om. Du kan når som helst avslutte dine varsler og slette din e-post adresse ved å følge lenken i varslene du mottar.
Les mer om personvern på fhi.no

Du har meldt deg på nyhetsvarsel for:

  • Databasert selvstudium om utbruddsoppklaring

Databasert selvstudium om utbruddsoppklaring


Centers for Disease Control and Prevention (CDC) i USA tilbyr databaserte selvstudier i utbruddsoppklaring som enhver fritt kan kopiere fra Internett:

Studiene består av interaktive øvelser som er utviklet for å innøve framgangsmåten ved oppklaring av utbrudd med næringsmiddelbåren sykdom og øke kunnskapen om epidemiologiske prinsipper. De er basert på virkelige utbrudd og er utviklet i samarbeid mellom eksperter fra CDC og personene som etterforsket utbruddene. I løpet av øvelsene blir man konfrontert med problemer som oppstår på hvert enkelt trinn i utbruddsoppklaringen, og blir bedt om å ta avgjørelser og svare på spørsmål.