Hopp til innhold

Få varsel ved oppdateringer av «Støyplage og søvnforstyrrelser fra togstøy»

Hvor ofte ønsker du å motta varsler fra fhi.no? (Gjelder alle dine varsler)
Ønsker du også varsler om:

E-postadressen du registrerer her vil kun bli brukt til å sende ut nyhetsvarsler du har bedt om. Du kan når som helst avslutte dine varsler og slette din e-post adresse ved å følge lenken i varslene du mottar.
Les mer om personvern på fhi.no

Du har meldt deg på nyhetsvarsel for:

  • Støyplage og søvnforstyrrelser fra togstøy

Rapport

Støyplage og søvnforstyrrelser fra togstøy

Publisert Oppdatert

Én av tre er mye eller ekstremt plaget når innendørs støynivå fra tog var på 40 dB. Hver fjerde person oppga søvnproblemer som skyldes støy når støynivå fra tog om natten var på 30 dB. Dette kommer fram i en rapport basert på en undersøkelse om trafikkstøy og søvnforstyrrelser i Oslo og Akershus.

Én av tre er mye eller ekstremt plaget når innendørs støynivå fra tog var på 40 dB. Hver fjerde person oppga søvnproblemer som skyldes støy når støynivå fra tog om natten var på 30 dB. Dette kommer fram i en rapport basert på en undersøkelse om trafikkstøy og søvnforstyrrelser i Oslo og Akershus.


Om rapporten

  • Utgitt: April 2011
  • Pris: 0kr
  • Forfattere: Gunn Marit Aasvang og Ronny Klæboe.

Sammendrag

Ifølge forurensningsforskriften har man krav på tiltak for å dempe støyen når støynivå innendørs er 42 dB eller mer, mens helsebaserte anbefalinger er langt strengere.

For beregninger av støynivå innendørs ble det tatt utgangspunkt i beregninger av støy utenfor husfasade samt opplysninger fra spørreskjema om type boligfasade, vindustype og etasje og om soverom ligger ut mot jernbane, veg, eller hage/bakgård. På bakgrunn av disse data var det mulig å gjennomføre analyser av sammenheng mellom støy fra tog beregnet innendørs og plage og søvnforstyrrelser som skyldes jernbanestøy.

For støyplage hadde alder og støysensitivitet betydning, men medførte likevel ikke vesentlig endring i den etablerte sammenhengen mellom støynivå og plagegrad.