Hopp til hovedinnhold
FHI logo

Ytterligere to personer har testet positivt på koronavirus

Nyhet

|

Sist endret

Dette innholdet er arkivert og blir ikke oppdatert.

Denne siden er arkivert

Folkehelseinstituttet (FHI) har i dag fått informasjon om at to nye personer har testet positivt på koronavirus. Ingen av dem er alvorlig syke.

Denne nyheten er eldre enn 30 dager og informasjonen kan være utdatert

Ta meg til forsiden

Prøvene er analysert ved Oslo universitetssykehus og Haukeland universitetssykehus. Prøvene er sendt til Folkehelseinstituttet for bekreftelse.

Begge personene har tilknytning til utbruddet i Italia, og er bosatt i henholdsvis Oslo og Bergen. De er hjemmeisolert og følges opp av lokal helsetjeneste i sine respektive kommuner.

Kartlegging av kontakter pågår. Disse vil bli fulgt opp individuelt av lokalt helsevesen i henhold til gjeldende rutiner.

FHI gir råd og bistår kommunene med videre oppfølging. 

Oppdatering: Den 29. februar er det meldt om ett nytt tilfelle, totalt 7 personer med covid-19-sykdom i Norge.

– Vi regner med å få flere enkelttilfeller i Norge etter reise i utlandet. Vi kan også få enkelttilfeller som blir smittet i Norge, men der smitten kan spores til utlandet. Dette betyr imidlertid ikke at vi nå har en pågående smittespredning i landet, sier områdedirektør Geir Bukholm ved Folkehelseinstituttet.

Publisert |Sist endret
Fant du det du lette etter?