Hopp til innhold
Historisk arkiv: Dette innholdet er arkivert og blir ikke oppdatert.

Få varsel ved oppdateringer av «Status koronasmitte fredag 17. april 2020 (arkviert)»

Hvor ofte ønsker du å motta varsler fra fhi.no? (Gjelder alle dine varsler)
Ønsker du også varsler om:

E-postadressen du registrerer her vil kun bli brukt til å sende ut nyhetsvarsler du har bedt om. Du kan når som helst avslutte dine varsler og slette din e-post adresse ved å følge lenken i varslene du mottar.
Les mer om personvern på fhi.no

Du har meldt deg på nyhetsvarsel for:

  • Status koronasmitte fredag 17. april 2020 (arkviert)

Nyhet

Status koronasmitte fredag 17. april 2020 (arkivert)

Totalt 6 891 personer er meldt smittet med koronavirus. Det viser dagsrapporten fra Folkehelseinstituttet.

Totalt 6 891 personer er meldt smittet med koronavirus. Det viser dagsrapporten fra Folkehelseinstituttet.


Denne nyheten er eldre enn 30 dager og informasjonen kan være utdatert
Ta meg til forsiden

Reproduksjonstallet for Norge er 0,68 siste døgn. Dette tallet beskriver hvor mange mennesker en som er smittet med Covid-19, smitter videre.

Når det er under 1, antyder tallet at vi ikke har en økende smitte i befolkningen. Reproduksjonstallet, også omtalt som Reff, regnes ut i modelleringer som kjøres jevnlig.

Status tiltak for å få oversikt over smitte i Norge

  • Appen Smittestopp er siden lansering i går lastet ned av 742 000 personer. 
    Tjenesten skal gi Folkehelseinstituttet anonyme data om hvordan grupper beveger seg i samfunnet for å måle effekten av tiltakene mot smittespredning, og etter hvert skal brukerne få et varsel om de har vært i nærkontakt med koronasmittede.
  • 57 175 skjemaer om symptomer som kan ha sammenheng med koronavirus er meldt inn i selvrapporteringsløsningen som ligger på Helsenorge. På siden Meld fra ved mistanke om koronavirus kan befolkningen melde inn symptomer som hoste, tung pust, feber eller annet som kan ha sammenheng med koronavirus. Det kan meldes inn både på vegne av en selv, egene barn under 16 år, eller for en som har gitt fullmakt til dette. 

Status koronasmitte i Norge

  • Dags- og ukerapporter om covid-19. Dagsrapporten gir informasjon om koronavirussituasjonen (covid-19) i Norge basert på data fra meldingssystemet for smittsomme sykdommer (MSIS), mikrobiologiske laboratorier, Norsk intensivregister og Sykdomspulsen.
  • På grunn av påsken kommer neste ukerapport tirsdag den 21. april.

Se også

Informasjon om antall pasienter med påvist covid-19 innlagt på sykehus, se Helsedirektoratets nettsider:

Oppdateringer i veilederen om koronavirus: