Hopp til innhold
Historisk arkiv: Dette innholdet er arkivert og blir ikke oppdatert.

Få varsel ved oppdateringer av «Helsepersonell oppfordres til å melde vaksinebivirkninger elektronisk»

Hvor ofte ønsker du å motta varsler fra fhi.no? (Gjelder alle dine varsler)
Ønsker du også varsler om:

E-postadressen du registrerer her vil kun bli brukt til å sende ut nyhetsvarsler du har bedt om. Du kan når som helst avslutte dine varsler og slette din e-post adresse ved å følge lenken i varslene du mottar.
Les mer om personvern på fhi.no

Du har meldt deg på nyhetsvarsel for:

  • Helsepersonell oppfordres til å melde vaksinebivirkninger elektronisk

Melding

Helsepersonell oppfordres til å melde vaksinebivirkninger elektronisk


Denne meldingen er eldre enn 30 dager og informasjonen kan være utdatert
Ta meg til forsiden

Siden oktober 2020 har det vært mulig for helsepersonell å melde bivirkninger etter vaksinasjon via melde.no. Folkehelseinstituttet ønsker at helsepersonell bruker denne løsningen for raskere og sikrere innmelding av mistenkte bivirkninger.

Skjermbilde fra nettsiden melde.no. Norsk helsenett/Melde.no
Skjermbilde fra nettsiden melde.no. Norsk helsenett/Melde.no

Slik sender du elektronisk melding

Det er mulig å legge ved vedlegg i nettskjema (for eksempel bilder og utskrift av prøveresultater). Nytten av meldingen blir større hvis du fyller ut så mange opplysninger som mulig. Se vaksinasjonsveilederen for mer informasjon om hvilke opplysninger som er viktige.

Du kan lese mer om elektronisk melding her