Hopp til innhold

Få varsel ved oppdateringer av «Andre kilder til statistikk om barn og unge»

Hvor ofte ønsker du å motta varsler fra fhi.no? (Gjelder alle dine varsler)
Ønsker du også varsler om:

E-postadressen du registrerer her vil kun bli brukt til å sende ut nyhetsvarsler du har bedt om. Du kan når som helst avslutte dine varsler og slette din e-post adresse ved å følge lenken i varslene du mottar.
Les mer om personvern på fhi.no

Du har meldt deg på nyhetsvarsel for:

  • Andre kilder til statistikk om barn og unge

Artikkel

Andre kilder til statistikk om barn og unge

Lenker til andre kilder til statistikk om barn og unge.

Lenker til andre kilder til statistikk om barn og unge.


Barnefattigdom kommunemonitor

Barnefattigdom kommunemonitor, en samling indikatorer på barnefattigdom som gir kommuner mulighet til å sammenligne seg med andre kommuner, og se utvikling over tid. Indikatorene viser også verdier for fylker, bydeler i Oslo, Trondheim, Bergen og Stavanger, samt delbydeler i Oslo. Vi får årlige data fra SSB. 

Barnevern kommunemonitor

Barnevern kommunemonitor, monitoren er en samling av indikatorer på barnevern som gir kommuner mulighet til å sammenligne seg med andre kommuner og barnevernstjenester, og se utvikling over tid. Indikatorene viser også verdier for interkommunale samarbeid og bydeler i Oslo. Flere datakilder og oppdateres fortløpende gjennom året. 

 IMDi statistikk 

Tall og statistikk over integreringen i Norge

Utdanningsdirektorats analysebrett for statistikk 

Analysebrett samler en rekke statistikker for å gjøre det enklere for deg å vurdere kvaliteten på tilbudet i barnehager og skoler.