Hopp til innhold

Valgte elementer er lagt i handlekurven

Gå til handlekurv
Historisk arkiv: Dette innholdet er arkivert og blir ikke oppdatert.
Artikkel
Kvalitetsforbedring

Kontaktpersoner for Lyst på livet

Her er en alfabetisk oversikt over hvilke kommuner som er i gang med Lyst på livet, eller som arbeider med å starte opp, samt kontaktinformasjon. V gjør oppmerksom på at listen ikke blir oppdatert.

Hopp til innhold

Akershus

Bærum

Sandvika: Kontaktperson er Anne Tine Sveen, koordinator Sandvika seniorsenter, telefon: 67 50 46 00 anne.sveen@baerum.kommune.no Det skal starte gruppe i Sandvika våren 2018.

Østerås; Kontaktperson er sirkelleder Dagny Arnestad som har drevet grupper i flere år. Hun starter ny gruppe høsten 17. Dagny46@yahoo.no

Aust-Agder

Grimstad

Det er gjennomført flere runder med Lyst på livet og nye grupper starter jevnlig. Kontaktperson er Berit Westbye. berit.westbye@grimstad.kommune.no   telefon 37 25 24 37 / 91881070 (onsdag og torsdag 8–9.30).

Buskerud

Drammen

De har gjennomført flere grupper og vil fortsette. Interesserte kan ta kontakt for hospitering.

Kontaktperson er Randi Klemetsen, Koordinator - Lærings- og mestringssenteret, telefon 90 94 94 18 /

32 04 66 47     Randi.Klemetsen@drmk.no

Lier

De ønsker å komme i gang. Ta kontakt med Friskliv senior Christin E. Moen, christin.moen@lier.kommune.no  tlf: 91 31 94 07

Øvre og Nedre Eiker

De har startet opp to grupper. Kontaktperson er Anne Merete S. Bjørnerud, daglig leder på Frisklivsentralen, telefon 46946708, annemerete@aktiveiker.no

Røyken 

De startet opp høsten 2016 med 7 grupper og vil fortsette videre. Kontaktperson er ergoterapeut i forebyggende team Anne Cecilie Strandslett, tlf 40902750, annstr@rkn.no

Hedmark   

Hamar

De har gjennomført 5 runder, men siden Friskliv Senior i Hamar ble nedlagt i løpet av høsten 2016 pga. nedskjæringer har de ikke startet opp flere grupper.

Kontakt: Heidi Lønrusten Gundersen, heidi.lonrusten.gundersen@hamar.kommune.no

Stange

De har avsluttet sin første runde med Livscafeer med 15 deltakere. Det arbeides med å starte opp nye Livscafeer. Kontaktperson: Gry Bjørke, mobil 48243446, gry.bjorke@stange.kommune.no

Løten

Kontaktperson Anne Sofie Lund, forebyggende team,  anne-sofie.lund@loten.kommune.no

Ringsaker

De har gjennomført et par runder. Ny gruppe er satt på vent inntil videre. Kontakt Kari Kristiansen  moelv@frivillighet.no

Kongsvinger

De startet opp høsten 2015. Kontakt Anne-Margrete Ekern, amar-ek@online.no mobil 92657014

Møre og Romsdal

Kristiansund

Det er gjennomført flere sirkler med Livscaféer siden 2012. Ta kontakt hvis du vil være med. Koordinator: Inger Eliassen, Forebyggende og rehabiliterende tjenester, telefon 71574990.

Ålesund

Koordinator: Anita Tennøy Brekke ved Aktiviserings- og velferdssenteret anita.tennoy.brekke@alesund.kommune.no

Ulstein kommune

Kontaktperson er Kjersti Vengen Jensen, daglig leiar Frisklivssentralen / Folkehelsekoordinator, tlf 70017500, mobil 48017464, kjersti.vengen.jensen@ulstein.kommune.no

Nordland

Mosjøen

Pensjonist / leder av helseutvalget i Pensjonistforbundet i Norland, Olla Finseth har startet opp flere grupper og hjelper gjerne nye i gang. Ta kontakt på 95949009 eller olla.finseth@gmail.com

Nord-Trøndelag

Namsskogan

Koordinator er Anne Brekkvassmo på Frivilligsentralen, telefon 90756921,post@namsskogan.frivilligsentral.no

Oppland

Gjøvik

Har drevet grupper, men tilbudet er foreløpig satt på vent. Kontaktpersoner: Siv Lykken telefon 61 14 86 95 / 959 17 385 og Elin Slåtsveen tlf.  61 14 86 94 / 959 13 885 Begge Rådgivningstjenesten 65+, Helse og omsorg, radgivningstjenesten@gjovik.kommune.no

Lillehammer 

De startet med Lyst på livet i 2014 og nye grupper starter jevnlig opp.  

Kontaktperson er leder på Lillehammer frivilligsentral Kirsten Kallelid,             tlf: 992 69 600

Lunner

De startet våren 2015 og kontaktperson er Erik Tveit, ertveit@online.no

Østre Toten 

De startet høsten 2016. Kontaktperson er Kari.Emilie.Olsen@ostre-toten.kommune.no  tlf 456 14 345

Oslo

Grorud

De startet opp våren 2014.  Kontaktperson er Eva Bjørnson eva.bjornsonn@bgr.oslo.kommune.no, mobil 97146336

Østensjø

De startet opp i våren 2014 og har drevet flere grupper. Kontaktperson er Edith Cecilie Loftheim, styrer Manglerud gård treffsenter, mobil 932 93 344, edith.loftheim@bos.oslo.kommune.no

Frogner

De har drevet flere grupper siden 2014. Kontaktperson er seniorveileder Ragnhild Urdal, telefon 22430129 /47681953, sosenior@online.no

Sagene 

De har drevet tre parallelle grupper siden 2015 på ulike steder i bydelen og vil utvide tilbudet til fire fra høsten 2017. Kontaktperson er Liv Ragnhild Loven, liv.ragnhild.loven@bsa.oslo.kommune.no mobil 95845652

Søndre Nordstrand

De ønsker å starte opp høsten 2016 og det blir sirkellederkurs i høst. Kontaktperson er frivillighetskoordinator Marita Løveid, marita.yvonne.loveid@bsn.oslo.kommune.no mobil 480 40 784

Ullern

De startet opp høsten 2016 og vil fortsette. Kontaktperson er Rebecca Haganes 476 65 718. friskliv@bun.oslo.kommune.no

Sør-Trøndelag

Røros

De som har gjennomført flere grupper: Kontakt Berit Sevatdal ved frivillighetssentralen på Røros eller Ann-Eliz Helld Lysstrålesenteret Røros.  

Røros og Holtålen samarbeider om Lyst på Livet.  

Holtålen

Kontaktperson er Laila Kokkvold på frivillighetssentralen, som samarbeider med Røros.  

Orkdal

De planlegger oppstart. Kontaktperson er frisklivsveileder Åshild Riiber, Ashild.Riiber@orkdal.kommune.no

Telemark 

Sauherad

De startet opp våren 2016 og vil gjerne fortsette. Kontaktperson er Eva Lill Johannesen, Tlf: 35957212 / 91518047

Notodden

De startet i 2112 og har gjennomført et par grupper i Frivilligsentralens lokaler. Det planlegges oppstart av nye grupper 2017. Kontaktperson: Gunn.Karin.Slaaen.Rorvik@notodden.kommune.no. Mobil 915 96 008.

De startet opp høsten 2016 og vil starte nye grupper framover. Kontaktperson er leder i eldrerådet Anne Løhaugen, tlf 952 68 496, anneloha@online.no

Bamble 

Oppstart høsten 2017. Kontaktperson er Lene Skolem, lene.skolem@bamble.kommune.no mob. 91355111 / 48165079

Vest-Agder

Flekkefjord

De avsluttet sin første runde med Lyst på livet sommeren 2012. De ønsker å starte opp igjen og kontaktperson er Kaia Feed Bruhjell, kaia.feed.bruhjell@flekkefjord.kommune.no

Kristiansand

Oppstart høsten 2017. Kontaktperson er Lena Mjønvik Tjøm, Seniorsentertjenesten / Virksomhet helsefremming og innovasjon, lena.Tjom@kristiansand.kommune.no mobil 97619785

Vestfold

Sandefjord

Pilotprosjektet foregikk her i 2011. Siden har det vært drevet mange sirkler og nye startes jevnlig opp. Koordinator: Randi Hovde, Leder LMS i Sandefjord (9955 2596) randi.hovde@sandefjord.kommune.no

Pensjonistkontakter: Britt Gogstad Haugen (93609234) og Anne Synøve Klavenes (90712004)

Andebu i Sandefjord

Det er gjennomført sirkler jevnlig siden 2012, både for pensjonister og for andre voksne, samt egen gruppe for menn. Flere grupper planlegges. Koordinator: Daglig leder for frivilligsentralen, Silke Wrede, mobil 46933622, Silke.Wrede@sandefjord.kommune.no

Holmestrand

De har drevet tre runder med Livscaféer. Kontaktperson er Beate Dignes, beate.dignes@gmail.com

Nøtterøy

De har drevet to runder med Livscaféer. Ta kontakt med Torgunn Hauge, senterleder på Sjølystsenteret, 33 40 35 92 / 95 98 57 76,  torgunn.hauge@notteroy.kommune.no      

Sande 

Det har drevet grupper siden 2013.Kontakt Aud Gunnestad på frivilligsentralen Aud.Gunnestad@sande-ve.kommune.no

Tønsberg

De er i gang med en gruppe fra januar 2014 og ønsker å starte flere grupper. Ta kontakt med Tiri Corneliusen  tiri.corneliussen@tonsberg.kommune.no telefon 33 34 88 50

Horten

De startet opp med seks grupper våren 2015 etter en stor mobilisering. Mobiliseringen fortsetter og flere nye grupper startes fortløpende. Folkehelsekoordinator er kontaktperson: Jorun Akre, Horten aktivitetssenter, jorun.akre@horten.kommune.no 

Enhetsleder for forebygging og samhandling Vibeke.Kristiansen2@horten.kommune.no  mobil 95168228

Larvik

De starter opp høsten 2017. Kontaktperson er leder ved LMS Ragna Gjone, ragna.gjone@larvik.kommune.no   

Østfold

Aremark

Kontaktperson er folkehelsekoordinator Mary Anne Gløboden, telefon 982 12 182 og e-post mary.anne.globoden@aremark.kommune.no

Fredrikstad kommune

Kontaktperson Ruth Karin Husby, fredrikstad.vest@gmail.com  69335500, Fredrikstad Vest Frivilligsentral.    

Halden

Kontaktperson er folkehelsekoordinator Gun Kleve, telefon 69174523 / mobil 93243233, gun.kleve@halden.kommune.n

Rakkestad

Kontaktpersoner: Wenche  Sørensen  Wenche.Sorensen@rakkestad.kommune.no  telefon 69 225500 / 46 80 95 90 Rakkestad frivilligsentral og Terje Eriksen erik.teo@online.no  telefon 95913974

Råde

Kontaktperson: Bente R. Hansen, Folkehelsekoordinator, telefon 982 40 162 benter.hansen@rade.kommune.no

Sarpsborg 

Kontaktpersoner: Liv Gunhild Strømnes  liv-gunhild.stroemnes@sarpsborg.com  Telefon 69 10 80 45 / 982 95 781, Sarpsborg frivilligsentral og Hildegunn Kvamme telefon 913 51 976 Sarpsborg Øst Frivilligsentral

Spydeberg

De startet opp med sin første sirkel i september 2013 på Frivilligsentralen.  Kontaktperson: Bodil Flobakk, tlf: 69682092 / 95838056  bodil.flobakk@spydeberg.kommune.no Spydeberg Frivilligsentral

Våler

Det har starter opp med sin første sirkel i oktober 2013. Har blant annet gjennomført en gruppe med bare menn. Er du interessert så ta gjerne kontakt. Kontaktperson: Eivind Lien, Koordinator for dagaktivitetstilbudene, telefon 69 28 91 98 \ 47 97 31 00  E-post.  eivind.lien@valer-of.kommune.no