Hopp til innhold

Få varsel ved oppdateringer av «Organdonasjon med normoterm regional perfusjon etter global sirkulasjonsstans (cDCD)»

Hvor ofte ønsker du å motta varsler fra fhi.no? (Gjelder alle dine varsler)
Ønsker du også varsler om:

E-postadressen du registrerer her vil kun bli brukt til å sende ut nyhetsvarsler du har bedt om. Du kan når som helst avslutte dine varsler og slette din e-post adresse ved å følge lenken i varslene du mottar.
Les mer om personvern på fhi.no

Du har meldt deg på nyhetsvarsel for:

  • Organdonasjon med normoterm regional perfusjon etter global sirkulasjonsstans (cDCD)

Prosjekt

Organdonasjon med normoterm regional perfusjon etter global sirkulasjonsstans (cDCD) - prosjektbeskrivelse

Publisert Oppdatert

En fullstendig metodevurdering om organdonasjon med bruk av normoterm regional perfusjon hos pasienter som dør av hjerte- og respirasjonsstans når livsforlengende behandling avsluttes.


Sammendrag

Bestillerforum regionale helseforetak (RHF) i Nye metoder har bedt Folkehelseinstituttet om å utarbeide en fullstendig metodevurdering om organdonasjon med bruk av normoterm regional perfusjon hos pasienter som dør av hjerte- og respirasjonsstans når livsforlengende behandling avsluttes.  Metodevurderingen vil omhandle tre domener; effekt og sikkerhet i tillegg til juridiske og etiske konsekvenser knyttet til metoden. De juridiske og etiske problemstillingene og konsekvensene vil være de viktigste domenene.

Se fullstendig prosjektbeskrivelse på Cristin for mer informasjon om resultater, deltakere, kontakter med mer

Prosjektdeltakere

Prosjektleder

Liv Giske, Avdeling for vurdering av tiltak, Folkehelseinstituttet

Prosjektdeltakere

Eva Helene Arentz-Hansen, Avdeling for vurdering av tiltak, Folkehelseinstituttet
Elisabet Vivianne Hafstad, Avdeling for vurdering av tiltak, Folkehelseinstituttet

Start

06.03.2019

Slutt

31.07.2019

Status

Pågående

Prosjekteier/ prosjektansvarlig

Folkehelseinstituttet

Prosjektleder

Liv Giske