Få varsel ved oppdateringer av «Kjønnsforskjeller i komedikasjon hos brukere av acetylkolinesterasehemmere (AChEIs) og av memantin»
Du har meldt deg på nyhetsvarsel for:
- Kjønnsforskjeller i komedikasjon hos brukere av acetylkolinesterasehemmere (AChEIs) og av memantin
Prosjekt
Kjønnsforskjeller i komedikasjon hos brukere av acetylkolinesterasehemmere (AChEIs) og av memantin - prosjektbeskrivelse
Publisert Oppdatert
Pasienter med demens og som bruker antidemensmidler bruker også ofte andre legemidler, noen av disse med potensielt uheldige effekter.
Sammendrag
Pasienter med demens og som bruker antidemensmidler bruker også ofte andre legemidler, noen av disse med potensielt uheldige effekter. Vi ønsker å undersøke dette nærmere og især se på om det er eventuelle alders-, bosted- og
kjønnsforskjeller i bruken av legemidler. Videre vil vi undersøke om det er noen legemidler som pasienten bruker før demensdiagnosen som eventuelt kan indikere begynnende demens. Vi vil se på eventuelle alders- bosted og kjønnsforskjeller i bruk av legemidler og om noen legemiddelgrupper kan predikere senere demens.
Se fullstendig prosjektbeskrivelse på Cristin for mer informasjon om resultater, deltakere, kontakter med mer
Prosjektdeltakere
Prosjektleder
Hege Salvesen Blix, Avdeling for legemiddelstatistikk, Folkehelseinstituttet
Prosjektdeltakere
Hege Salvesen Blix, Farmasøytisk institutt, Universitetet i Oslo
Knut Engedal, Oslo universitetssykehus HF
Vidar Hjellvik, Avdeling for kroniske sykdommer, Folkehelseinstituttet
Hege Ihle-Hansen, Oslo universitetssykehus HF
Anne Sverdrup Efjestad, Sykehusapotekene i Sør-Øst RHF